Obchodovanie s ľuďmi je v dnešnej Európe veľký biznis aj vo svete erotiky

Obchodovanie s ľuďmi je celosvetovo tretí najvýnosnejší nelegálny obchod po biznise s drogami a zbraňami. Treba dávať veľký pozor aj pri výbere erotických prác aj na Slovensku ale aj v zahraničí!

„Podľa odhadov sa na ňom každoročne medzinárodné organizované skupiny obohatia o 110 miliárd eur,“ uvádza ministerstvo vnútra.

Erotické a sexuálne zneužívanie

Na Slovensku funguje program Podpory a ochrany obetí obchodovania s ľuďmi.

K 30. júnu v ňom bolo zaradených 19 ľudí (asi 60 percent žien a 40 percent mužov). „Ide o občanov Slovenskej republiky a vykorisťovaní boli prevažne v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska, v Holandsku, Nemecku, Slovinsku a v Českej republike,“ priblížil tlačový odbor rezortu vnútra.

Približne 40 percent týchto obetí zneužívali na nútenú prácu, 30 percent v erotickom práce, pri 20 percentách išlo o nútený sobáš a asi 10 percent obetí nútili žobrať alebo páchať kriminalitu.

Rezort vnútra pred odchodom do zahraničia radí dobre si preveriť erotickú prácu alebo osobu, ktorá prácu v zahraničí ponúka.

Každá erotická alebo escort agentúra musí byť v zozname sprostredkovateľov zamestnania, ktorý je dostupný na stránkach úradov práce, sociálnych vecí a rodiny.

erotické a sex služby

Neprijímajte nelegálnu erotickú prácu

Ministerstvo tiež radí podpisovať len pracovnú zmluvu v jazyku, ktorému človek rozumie a v ktorej je meno a adresa zamestnávateľa, adresa budúceho pracoviska, náplň práce, výška odmeny, ubytovacie podmienky a trvanie pracovného pomeru. 

Neprijímajte nelegálnu erotickú prácu alebo hociakú inú prácu. Vycestujte, až keď ste o tom presvedčený, že budete robiť na 100% bezpečnom mieste.

O odchode do zahraničia je dobré informovať svojich blízkych alebo dobrých známych, aby niekto vedel kam ste zmizli.

 „Doma nechajte presnú adresu a telefónne číslo plánovaného pobytu a čo najviac informácií o budúcom zamestnávateľovi, fotokópiu pasu a najnovšiu fotografiu,“ radí odbor prevencie kriminality ministerstva vnútra.

Na stránke Red-life hľadajte naše odporúčané erotické práce, nájdeš tu pravidelne aktualizované a professionálne inzeráty s výbornými podmienkami. Hľadaj overené inzerenty!